Eric Gordon je další velké rozhodnutí rakety Houston

02.08.2019 0
Houstonské rakety minulý týden uvedly do médií Russella Westbrooka a vytvořily poslední část svého jádra. Tým bude mít nyní smlouvu na Westbrook, James Harden a Clint Capela na další tři sezóny a možná i více, v závislosti na možnostech hráče.
 
Ale jak jsem psal v minulém roce, další hlavní rozhodnutí týmu se bude točit kolem statusu svobodné agentury stráže Eric Gordona.
 
Houstonské rakety minulý týden uvedly do médií Russella Westbrooka a vytvořily poslední část svého jádra. Tým bude mít nyní smlouvu na Westbrook, James Harden a Clint Capela na další tři sezóny a možná i více, v závislosti na možnostech hráče.
 
Ale jak jsem psal v minulém roce, další hlavní rozhodnutí týmu se bude točit kolem statusu svobodné agentury stráže Eric Gordona.
 
Podle pravidel, protože Gordonova smlouva je na čtyři sezóny, měl nárok na prodloužení po druhém výročí dne, kdy byla podepsána původní smlouva. Maximální počet sezón, které může prodloužení veteránů trvat, je pět, a to včetně období zbývajících v aktuální smlouvě. Rakety tak mohly prodloužit Gordonovu dohodu jen o tři další sezóny. Mzda v prvním roce prodloužení je omezena na 120% předchozího platu, přičemž navýšení v následujících letech je omezeno na 8% mzdy v prvním roce prodloužení. Proto by mohly rakety nabídnout Gordonovi dohodu, která by mu vyplatila 16,87 milionu dolarů v období 2020–2021, 18,22 milionu v letech 2021–2022 a 19,57 milionu v letech 2022–2023. Takové prodloužení by překonalo Gordonův věk 31 až 33 sezón.
 
https://www.forbes.com/sites/rahathuq/2018/09/17/should-the-rockets-extend-eric-gordon/#57187c9e388f
Pokud Gordon příští léto zasáhne otevřený trh jako neomezený volný agent, bylo by to pro rakety riskantní, vzhledem k tomu, jak slabá je třída volného agenta. Mohli by se ocitnout v nabídkové válce na takovém trhu, museli platit víc, než by byli, kdyby se dokázali během sezóny vyrovnat s prodloužením.
 
Třicetiletý měl v loňském roce druhou nejhorší střeleckou sezónu své kariéry, střílel 0,409 z podlahy a 36% na 3. Průměrně dosáhl 16,2 bodů na hru, objevil se v 68 hrách. Přestože má Gordon pověst jednoho z nejsmrtelnějších střelců ligy, vystřelil v každém z posledních dvou sezón pouhých 36% ze tří bodových čar. Během rakety nestřelil více než 37%.
 
Po sezóně All-Star však Gordon vystřelil 45% z pole a 43% na 3. Ve čtrnácti hrách v březnu Gordon vystřelil 47% z pole a 45% na 3. V pěti hrách v dubnu zastřelil 47% z pole a 46% ze tří. Dále, proti Utah Jazz v prvním kole, v pěti hrách, Gordon vystřelil na 3 roky spalujících 49%.
 
Gordon měl proti Zlatému státu řadu nahoru a dolů, v podstatě sloužící jako druhá možnost týmu, s Paulem bojujícím. Získal 27 bodů v hře 1 a 30 ve hře 3, ale pouze devět bodů při střelbě 4/10 v rozhodující hře 6.
 
Gordon bude mít příští sezónu 31, jako Westbrook. Kdyby ho rakety prodloužily o další tři sezóny, vyjel by zbytek éry Harden-Westbrook-Capela; udrželi by na místě hráče, který byl v posledních letech životně důležitým ozubeným kolem svého týmu. Gordon by byl 34 v posledním roce takového tříletého obchodu.
 
Zranění byla největší starostí, když byl Gordon poprvé podepsán Houstonem a co zpočátku vykolejilo jeho kariéru. Ve svých třech sezonách s týmem se však objevil v 75, 69 a 68 hrách.
 
Gordon dokonale zapadá do Houstonu s jeho schopností spatřit z hloubky za obloukem, položit míč na podlahu a vytvořit a bránit větší hráče v postu. Význam posledně jmenovaných nelze dostatečně zdůraznit. Obrana přepínání raket nemůže fungovat, pokud jejich stráže nemohou držet své vlastní uvnitř.
 
Gordonova přítomnost se zdá být ještě důležitější s přidáním Westbrooka kvůli jeho schopnosti střílet. Klíč k Westbrookovi ho obklopuje střelci, což Thunder nedokázal důsledně dělat. Rozestupy, které střelecké hrozby poskytují, jsou tím, co umožní Westbrookovi jasné cesty k okraji.