Houston rakety jsou nejvíce disrespected tým v lize

24.05.2019 0
Za poslední dvě sezóny hráli na elitní úrovni, vedené pravděpodobně nejlepším útočným hráčem hry, a byli největším hráčem na trůnu Zlatých státních válečníků. Média však stále nenávidí Jamese Hardena a rakety. Výsledkem je, že přehlížejí, čeho tento tým dokázal dosáhnout.
 
Když se Kevin Durant připojil k bojovníkům v létě 2016, otočil svět NBA na hlavu. Cleveland Cavaliers nemohl soutěžit se Zlatým státem, přestože ho vedl LeBron James, a zbytek západní konference postrádal talent, který by dokonce měl šanci.
 
Rakety se však v létě 2017 vydaly do ringu tím, že obchodovaly s Chrisem Paulem a spojily ho s Jamesem Hardenem, aby vytvořily jeden z nejunikátnějších dvorů v historii NBA. V této sezoně 2017-18 vyhrál Harden svou první cenu MVP a vedl Houston k rekordnímu rekordu 65 výher.
 
Houston a Golden stát nakonec se vyrovnal v západní konferenci finále a bojovníci vzali sérii v sedmi hrách. Jak každý ví, Houston kdysi vedl sérii 3-2, ale nešťastné zranění hamstringů zanechalo Chrisa Paula stranou a rakety prostě neměly dostatek talentů, aby porazily válečníky bez ochrany hvězdného bodu.
 
V této minulé sezóně se rakety vydaly na hrozný start a prohrály 14 svých prvních 25 her. Nicméně, Rockets byl schopný otočit to kolem za další hvězdnou sezónou od Jamese Harden, kdo vedl ligu v bodování u 36.1 bodů na zápas, nejvyšší bodovací průměr hráčem ve více než tři dekády. Rockets vyhrály 20 z jejich posledních 25 her po All-Star přestávce a vstoupily do play-off jako nejteplejší tým ligy.
 
Kvůli jejich pomalému startu, rakety skončily se jen čtvrtým nejlepším rekordem na západě, tak jejich rematch s Warriors přišel trochu brzy. V západní konferenci Semifinals, rakety přišly krátký znovu, tentokrát prohrát sérii v šesti hrách.
 
Byl to neuspokojivý konec sezony pro rakety, protože celý rok tvrdě pracovali na dalším střelu u bojovníků, jen aby znovu ztratili. Nicméně, Houston dal se statečné úsilí a dělal Golden stát vydělávat jejich vítězství, zatímco každá hra v sérii byla rozhodnuta o šest bodů nebo méně.
 
V posledních třech sezonách měly rakety větší úspěch proti bránícím se soupeřům, než kterýkoli jiný tým v lize, protože ostatní soupeři Golden State nestačili na šanci.