Je James Harden pruh ovlivňující produkci jeho spoluhráčů?

18.02.2019 0
Během posledních dvou měsíců se James Harden umístil do vzácné společnosti. Sedmnásobná celá hvězda zaznamenala nejméně 30 bodů ve své 31. průběžné hře, vázala Wilt Chamberlain (1962) na druhou nejdelší pruh v historii NBA.
 
Ve středu v noci panující MVP přidal do svého resumé další klasický výkon a získal 42 bodů ve hře proti Minnesotě Timberwolves. Nicméně, jak Harden nadšený fanoušky tím, že zaznamenává jeho 22. 40-bodový výkon sezóny, nejdůležitější výsledek hry byl, že Houston Rockets byl poražen 121-111 Timberwolves.
 
Takže ano, čísla byla atraktivní a bylo zábavné sledovat, jak Harden otočil cílové centrum do svého osobního hřiště, ale hra skončila další neuspokojivou ztrátou proti menší skupině pro Rockets. A poté, co hráli pouhých pět míčů za posledních osm zápasů, je na čase zvážit, zda Hardenův styl hry začíná negativně ovlivňovat Rockets.
 
Když se Harden začal prosívat v polovině prosince, museli raketové zoufale potřebovat, aby znovu získali své aspirace na šampionáty z předcházející sezóny. Houston stál pod 500 bodů s rekordem 13-14 a vypadal jako tým, který míří rovnou do tahové loterie. Naštěstí v době potřeby začal Hardenův pruh s výkonem 50 bodů a Rockets zaznamenali vítězství nad Los Angeles Lakers v poměru 126-111.
 
Nejprve se zdálo, že Hardenův skórovací spree vypadá jako perfektní recept na úspěch Houstona. Po vítězství proti Lakers, Rockets vyhrál devět z jejich příštích 10 zápasů, který zahrnoval 135-134 přesčas vítězství nad Golden stát bojovníků. Harden vedl Rockets k výhře s epickou 44 body, 15 asistencí a 10 reboundů v Oracle Arena.