Mavericks hrozí další úpadek - Hartenstein vyhrál

05.11.2018 0
Bez zraněné basketbalové mezinárodní Dirk Nowitzki vyhrožuje Dallas Mavericks znovu v konkurzu v NBA.
 
Po zoufalém představení na 106: 118 proti New York Knicks a souběžném šestém porážce v sérii je nálada mezi texanem podrážděna. "To, co jsme dnes večer ukázali, bylo velmi zklamáním," prohlásil trenér Rick Carlisle. "Přebírám zodpovědnost za způsob, jakým můj tým hrál a bojoval."
 
Po pouhých 24 úspěších ze 82 zápasů v loňském roce by mělo být všechno lepší. S Lukou Dončicem, který se stal nadějným hráčem, DeAndre Jordan by měl vyčistit jednu z nejlepších center NBA pod košem. Po dobrém startu se dvěma výhrou ze tří zápasů nic pro Mavs nepracuje. "Jsem vůdce tohoto týmu," řekl trenér Carlisle. "Tihle kluci musí hrát více a hrát více spolu."
 
S výhrou 2: 7 vyhrávají playoff na silném západě brzy. Návrat Nowitzki bude trvat ještě několik týdnů. Koneckonců, Maxi Kleber naposledy vybral plusy. Proti Knicksovi dosáhl 9 bodů za 13 minut. "Zkušenosti s NBA jsou důležitým faktorem," vysvětluje Carlisle. "Umožňuje nám více variačních možností."
 
Věci vypadají mnohem lépe pro Dennis Schröder a Oklahoma City Thunder. Braunschweiger přispěl 16 body k jasnému 134: 111 u Washington Wizards. Po neúspěšném začátku se čtyřmi bankroty, Thunder vyhrál čtyřmi po sobě od návratu top hvězdy Russella Westbrooka.
 
Také Houston Rockets s nováčkem Isaiahem Hartensteinem se lépe zotavují, po kterém titulní kandidát poručil start. Po 119: 111 v síti New Jersey Texans také vyhrál Chicago Bulls s 96:88. Hartenstein dorazil do United Center za dvanáct minut na dva pulty.