Proč Scottie Pippen selhal s Houston Rockets

17.09.2018 0
V roce 1998 byl NBA mimo sezónu blázen. Michael Jordan se po podpisu svého posledního kroužku jako býk odebere podruhé. Nadcházející sezóna NBA bude zkrácena na pouhých 50 zápasů kvůli třetímu blokování desetiletí. Sdružení hráčů jen chtělo zvýšit strop platů, majitelé chtěli ušetřit peníze. Liga zrušila hvězdnou hru NBA v roce 1999 a David Stern se zdánlivě rozpadl po odchodu z Jordánu. Uprostřed toho všeho hledal Scottie Pippen nový domov.
 
Michael Jordan a společnost právě vyhrál svůj šestý šampionát NBA, který skončil na konci jedné z nejvlivnějších dynastií sportu všech dob Houston Rocketsdresy nba. Pippen byl všestranný ve stínu největšího hráče, který kdy hrál.
 
Scottie hledal nové město a člověk jménem Charles Barkley loboval za něj, aby přišel do Houstonu. Důvody, proč se Scottie rozhodl přijmout Barkleyho za nabídku na vstup do Rockets v roce 1998, není přesně jasné, přesto, že odměna od 2,8 milionu dolarů v Chicagu po 11 milionů dolarů v roce 1999 mohla být dostatečně slušná.
 
Barkley, Drexler a Olajuwon byli jen jeden zápas od finále NBA v předchozím roce, jen další nadějný podnět k letu do Texasu. Phil Jackson a Michael Jordan už nebyli v týmu, to je jiný typ pobídky. V lednu 1999 Bulls obchodovali s Pippenem na Rockets s Roy Rogersem a druhým kulatým výběrem.